Zakladateľky – Aďa, Jana a Mima –

Občianske združenie DOMČEK Z (Z ako zdravie) sme založili za účelom venovať sa formou voľnočasových aktivít všetkým vekovým kategóriám, od detí po seniorov, predovšetkým v oblasti pohybovej, ale aj vzdelávania a výchovy.

Naše priestory budú môcť využívať aj naši „teens“, tráviť tu čas hrou, čítaním alebo inou klubovou činnosťou, budú mať možnosť nadviazať nové priateľstvá, možno aj na celý život… a verte, že my vieme o čom hovoríme.

TOTO SME MY

Janka, Aďa a Mima pred 36-mi rokmi školáčky – piatačky.

Aďa a Mima boli už „staré známe“ od prvej triedy na „našej“ základnej škole Bierutova 17 (Dudova).

Vtedy sme ešte netušili, že naše novovzniknuté kamarátstvo bude naozaj na celý život. Musíme ale priznať, že v skutočnosti nás je 5 – a do našej „päťky“ patrí aj Katka a Danka (hoci im to momentálne ich pracovné vyťaženie nedovoľuje, stále veríme, že časom budú aj oni súčasťou Domčeku Z). Zatiaľ nám fandia a odporujú nás. <3

Všetky sme vyrastali v Petržalke, veľmi blízko seba, kde sme nakoniec aj zostali bývať. Naše osudy sú skrátka previazané – dokonca sa nám všetkým trom pošťastilo, mať v jeden krásny rok naše dcéry a tak sme sa vídali aj počas materskej dovolenky. Kočíkovali sme spolu, chodili na chaty, dovolenky aj s deťmi aj s manželmi a hoci je to neuveriteľné ani raz sme sa vážnejšie nepohádali.

Deti už vyrástli a my máme stále veľa energie a nápadov do budúcnosti! Vzájomne sa podporujeme, podržíme jedna druhú v ťažkých chvíľach a vždy vieme nájsť spoločné riešenie všetkých problémov. Nevieme si už ani predstaviť život bez každomesačných „babincov“ a každoročných „babských víkendoviek“.

A práve na takomto jednom „babinci“ sa zrodila myšlienka, aby sme dali hlavy dokopy a vymysleli niečo, kde si každá z nám nájde priestor pre svoju sebarealizáciu a naplnenie svojich snov. Sme kreatívne, pohybovo nadané, máme veľmi radi deti a prírodu.

Ku všetkým týmto ingredienciám sme pridali odhodlanie a výsledkom bolo založenie Občianskeho združenia Domček Z. Priateľstvo je podľa nás zdrojom šťastia a harmónie a my chceme byť pre vás vzorom a inšpiráciou. Tak neváhajte a príďte sa na nás pozrieť.

Kto sa vám bude venovať?

Jana Kucharíková

Tancu sa venujem už od detstva. Od klasického tanca v ZUŠ som prešla rôznymi tanečnými klubmi až k modernému tancu s vlastnou tanečnou skupinou ZAURO (choreograf a pedagóg) – absolvovali sme niekoľko vlastných tanečných programov.

S deťmi pracujem od roku 1990 – v CVČ v Petržalke som niekoľko rokov viedla krúžok pohybovej výchovy pre deti, každoročne počas prázdnin organizujem denný tanečný tábor SLONÍČATÁ.

Po ukončení vysokoškolského štúdia som absolvovala dvojročné nadstavbové štúdiu tanca v IUVENTE a mám ukončené aj pedagogické vzdelanie.

Prácu s deťmi chápem ako svoje životné poslanie. Budem sa veľmi rada venovať vašim deťom v rámci našich spoločných tanečných hodín alebo aj počas narodeninových osláv, či denných alebo tanečných prázdninových táborov.

Moje skúsenosti s komunikáciou v nemeckom jazyku a anglickom jazyku (práca v zahraničnej firme) im sprostredkujem na hodinách „NJ od začiatku“, “AJ od začiatku”.

Od roku 2016 sa zaoberám metódou SPS systém. Mám oprávnenie na vedenie workshopov, škôl chrbta, kurzov pre pacientov v oblasti rehabilitačná liečba ochorení chrbtice a pohybového aparátu, prevencia, regenerácia a kondícia a to pre jednotlivcov aj skupiny.V roku 2020 som ukončila prehlbujúce ročné štúdium so zameraním na : základné cviky, manuálne techniky, hernia disku drieková a krčná chrbtica, horná a dolná končatina, svalové reťazce, skolióza, vertebroviscerálne vzťahy a šport. Budem sa vám venovať pri individuálnych ako aj skupinových cvičeniach.

V roku 2023 som úspešne ukončila štúdium na zdravotníckej škole v odbore masér.

Aďa Holíková

Pohybu sa venujem už od narodenia. Počas ZŠ som navštevovala hodiny baletu na ĽŠU a množstvo pohybových krúžkov, neskôr kluby moderného a scénického tanca. Po nástupe do práce som vyskúšala rôzne formy cvičenia – aerobic, body forming, spining.

Sedavé zamestnanie mi spôsobilo problémy s krčnou chrbticou, tak som začala hľadať iné alternatívy cvičenia a to ma doviedlo až k Pilatesu. Venujem sa mu od roku 2012, najprv som navštevovala kurzy ing. Marty Koleničovej. V roku 2013 som absolvovala akreditovaný kurz „Inštruktor Pilates 1.kvalifikačného stupňa“ pod vedením ing. Marty Koleničovej.

Pilates odporúčam všetkým, ktorí chcú začať niečo robiť pre svoje telo. Je to dobrý základ pre všetky pohybové aktivity a zlepšenie vášho zdravotného stavu. Teším na vás na našich spoločných pilates hodinách, či už ráno (na prebudenie), počas dňa so začiatočníkmi alebo pokročilými ako aj dopoludnia so seniormi.

POĎME NA TO

Tešíme sa na vás!