SM SYSTÉM

Človek si počas života vytvoril svalový korzet, ktorý ho stabilizoval pri bežných denných činnostiach. Hlavné pohybové aktivity boli chôdza, beh a práce rozsiahlym pohybom paže vo vzpriamenej pozícií. V posledných rokoch prevažuje ale sedavý spôsob života a chýba dostatok prirodzeného pohybu.

SM systém je súbor cvikov, ktoré vytvoril renomovaný odborník MUDr. Richard Smíšek a ktoré umožňujú uvoľniť blokovanú chrbticu, rovnomerne rozdeliť pohyb na jednotlivé segmenty chrbtice a veľkých kĺbov, čím predchádza zvýšenému opotrebovaniu kĺbov, vyrovnáva chrbticu a naťahuje ju smerom nahor pomocou zapojenia špirálnych svalových reťazcov. Najlepšie výsledky  sa dosahujú pri diagnózach ako sú hernia disku, vyskočená platnička, skolióza, nešpecifické bolesti chrbta, spondylolistéza. Okrem pomoci pri liečbe poškodených platničiek, sa sm-systém úspešne využíva aj na prevenciu a liečbu bolestí kĺbov (ramenný, kolenný, bedrový kĺb) a „plochých“ nôh, resp. nesprávnej klenby nôh. Je vhodný pre všetky vekové skupiny.

Najdôležitejšie na cvičení je, že pomocou svalových špirálových reťazcov vytvára v tele silu pôsobiacu smerom hore, ktorá odľahčuje tlak na medzistavcové platničky a kĺby a tým umožňuje ich výživu, regeneráciu a liečbu. Zároveň svalové špirály umožňujú chrbtici optimálnu pohyblivosť.

Cvičí sa s elastickým lanom, ktoré umožňuje svaly posilňovať a zároveň preťahovať v čase, kedy prirodzene relaxujú, ďalej umožňuje rozsiahly pohyb končatín proti malej, postupne rastúcej sile, ktorá aktivuje stabilizačné svalové špirály.

Nakoľko je veľmi dôležité naučiť sa správne vykonávať cviky, zaradenie do skupiny (max. 8 osôb) je možné až po zvládnutí všetkých 12 základných cvikov, ktoré sa učia individuálne – max. vo dvojici. Počet individuálnych cvičení nie je možné vopred určiť.

Po zvládnutí cvikov sa odporúča cvičiť 10 minút denne + 1-2x týždenne skupinové cvičenie.

Viac informácií nájdete na stránkach:  http://www.spiralstabilization.com/cz/

Rozvrh skupinových cvičení

 • Pondelokdeti zdravý chrbát a chodidlá– 16:40 – 17:40
 • Piatok deti zdravý chrbát a chodidlá– 16:15 – 17:15
 • Utorok: 18:30 – 19:30
 • Streda: 18:30 – 19:30
 • Štvrtok: 18:30 – 19:30 – muži
 • Pondelok až piatokindividuálne hodiny– v čase podľa dohody

Cenník

 • Individuálna hodina s certifikovaným trénerom SM systému ……………………… 30,-€/osoba/60 min
  • ak sú v skupine 2 – 3 cvičiaci …………………………………….……………………. 15,-€/osoba/60 min
  • ak je v skupine 4 – 6 cvičiacich ………………………………………………….…… 8,-€/osoba/60 min

Cvičí Jana

PODMIENKOU účasti na kurze je komplet vyplnená Prihláška